Skaistuma institūtā “Liora” darbu uzsāk podoloģe Ņina Miščenkova

news-img

No 2018. gada septembra SIA “Veselības centrs 4” grupas uzņēmumā “Skaistuma institūts “Liora”” darbu uzsāk podoloģe Ņina Miščenkova, kura īpaši specializējusies bērnu podoloģijā.

Podologs ir ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību. Veic ieauguša nagu korekciju, varžacu, kārpu apstrādi, papēžu plaisu, pēdu hiperkeratozes (ādas sabiezējumu) apstrādi, nagu protezēšanu, sēnīšu skarto nagu/ ādu apstrādi, konsultē un sniedz ieteikumus pēdu kopšanā un ārstēšanā.

Podologs, pielietojot sterilus instrumentus, veic ārstniecisko pedikīru - higiēnisku procedūru kāju ādas un nagu kopšanai, kas nodrošina arī pēdu ārstēšanu. Ārstnieciskā pedikīra laikā izmanto speciālas podiatrijas iekārtas, kas aprīkotas ar augstu rotācijas ātrumu, sūkšanas, smidzināšanas un gaisa padeves funkciju pēdu ādas un nagu kopšanai. Ūdens tiek aizvietots ar ādu dezinficējošiem un mīkstinošiem preparātiem, kā arī tiek pielietoti ārstnieciskie pēdu kopšanas līdzekļi. Sausā vide izslēdz iespēju inficēties ar dažādām- sēnīšu, kārpu un citām infekcijām.

Pirmās vizītes laikā speciālists novērtē nagu un pēdu stāvokli. Ja nepieciešams, noņem analīzes (mikroskopiju, uzsējumu u.c.) vai pacientu nosūta uz tālākiem izmeklējumiem, piemēram, pie dermotologa, ortopēda, flebologa, endokrinologa. Svarīgi podologu informēt par ikdienā pielietotajiem pēdu kopšanas un ārstēšanas līdzekļiem, veselības stāvokli, hroniskām saslimšanām utt.

Jāatceras, ka nagu krāsas, struktūras, formas izmaiņas bieži vien ir ne tikai estētiska problēma, kas radusies dažādu traumu vai nepareizas nagu kopšanas higiēnas neievērošanas vai nepiemērotu apavu nēsāšanas rezultātā. Naga neestētiskais izskats var liecināt arī par kādu infekciju, ādas slimību, iekšējo orgānu patoloģiju (sirds un plaušu saslimšanas, cukura diabēts, vairogdziedzeru funkcijas traucējumi, aknu cirroze utt.), mikroelementu nepietiekamību (cinks, dzelzs), iedzimtu patoloģiju, dažādiem ģenēzes audzējiem vai specifisku reakciju pret medikamentiem.

Vizītes laikā iespēju robežās tiek likvidēta problēma (ieaudzis nags, saplaisājusi papēža āda utt.) un veikts ārstnieciskais pedikīrs. Tāpat arī izstāstīts par pareizu pēdu kopšanu katram individuāli, jo katram mums ir savs pēdas izliekums, nagu forma, pēdas āda. Un nevar būt tā, kas der visiem, derēs arī jums. Katrai pēdu problēmai ir atbilstoša profesionālā pēdu kopšanas līdzekļu sērija un to noteikt palīdzēs podologs.

Piecas lietas, kas jāzina par izmeklējuma gaitu

1. Negriezt pašiem nagus, lai pēc iespējas labāk diagnosticētu problēmu.

2. Pirms došanās pie ārsta nemazgāt pēdas ar ziepēm.

3. Ja ir aizdomas par nagu/ ādas sēnīti, vismaz trīs nedēļas nevajadzētu apstrādāt ādu, nagus ar pretsēnīšu preparātiem, dezinficējošiem līdzekļiem , kā arī nelakot (arī ar caurspīdīgo nagu laku) nagus, lai analīžu rezultāti būtu objektīvāki.

4. Pārliecinieties, vai pēdu kopšanas speciālista darbarīki un instrumenti tiek pietiekoši nodezinficēti un jūsu acu priekšā izņemti no sterila iepakojuma. Tas nodrošina drošību.

5. Pacientam nepieciešams atkailināt pēdas - novilkt apavus un zeķes. Bikses var uzrotīt nedaudz uz augšu.

Pieci trauksmes signāli, kad jādodas pie podologa

1. Ieaudzis nags/i

2. Nags/i nav caurspīdīgi maigi rozā – iedzelteni, brūngani plankumi, biezi, deformēti drūpoši.

3. Plaisas papēžos.

4. Sāpošs neizskaidrojams veidojums (varžacs, kārpa, tulzna, sabiezējums).

5. Sausa plaisājoša pēdu āda, vai turpretī pēda mikla, svīstoša.