Vakuummasāža - tagad arī pie mums!

news-img

Vakuumasāža (VM) apvieno klasisko banku terapiju ar mūsdienu tehnoloģiskajām un ergonomiskajām iespējām, vakuuma spiediena stiprumu dozējot atbilstoši klienta subjektīvām sajūtām un risināmajām estētiskajām problēmām. VM darbības pamatprincips balstās uz spiediena maiņas terapiju – negatīvā un pozitīvā spiediena maiņas iedarbību uz mīkstajiem audiem. To pielieto gan sejas, gan krūšu, gan ķermeņa estētiskajā medicīnā.

VM galvenie iedarbības principi ķermeņa kopšanā ir – limfmezglu aktivācija, limfodrenāža, tauku šūnu metabolisma veicināšana (taukaudu šķelšana un apjoma samazināšana), saistaudu formēšana un ādas tonusa uzlabošanai, kā arī rehabilitācijas periodā pēc ķermeņa plastiskās ķirurģijas metodēm ( tauku atsūkšanas un vēdera plastikas, to veicot etapveidīgi, vairākās fāzēs. Tomēr atkarībā no konkrētās problēmas (tūska, celulīts, liekais svars, saistaudu vājums utt..) pastāv variāciju iespējas un no tā, kādu rezultātu vēlas panākt, attiecīgo fāzi pagarina.

Vakuummasāža ir labi pazīstama arī kā ārstnieciski profilaktiska metode, piemēram, pie sasprindzinātiem muskuļiem muguras sāpju gadījumā, kā arī pie vieglām izmaiņām kāju asinsvados, ko pavada tūska un smaguma sajūta īpaši vakaros, taču tai ir arī kontrindikācijas. Piemēram, to neiesaka lokālas ādas infekcijas, paplašināta kapilārā tīklojuma, vēnu varikozes/trombozes, onkoloģisko saslimšanu gadījumos.

 

Kādēļ vakuummasāža vēl joprojām ir saglabājusi savas stabili vadošās pozīcijas ķermeņa un sejas estētikā?

Tādēļ, ka apvienotā banku un masāžas tehnoloģija sniedz labu rezultātu. Turklāt vakuumasāža ir viena no retajām ķermeņa kopšanas procedūrām, kas vienlaicīgi risina vairākas estētiskās problēmas. Atkarībā no negatīvā spiediena stipruma un masāžas metodikas iegūtos uzlabojošos rezultātus var sasniegt jebkurā ķermeņa daļā: sākot ar galvas mataino daļu līdz pat pēdas refleksoterapijai. Viss ir atkarīgs no speciālista prasmes.

Vai vakuummasāža neizstaipa ādu un vai tas ir normāli, ka pēc vakuummasāžas veidojas zilumi?

Vakuumasāžas laikā nenotiek ādas iestiepšana, jo banciņas viegli pārslīd pāri katram ādas punktam, želejas, eļļas vai krēma kontaktpārklājuma dēļ. Masējot audus ar vakuumu zem negatīva spiediena, panāk ādas apsārtumu, ādas sasilšanu, un dažreiz, izvēloties pārāk lielu negatīvo spiedienu, var veidoties asinsizplūdumi. Tomēr šis sīkais asinsizplūdums, tā sauktais petehiju efekts ir labvēlīgs un pat vajadzīgs. Tas dod izteiktu “aktīvā centra” sindromu, bet zilumi aptuveni 20santīmu lielumā ir profesionāli nepieļaujami, pat kaitīgi. Asinsvadiem jāļauj pakāpeniski adaptēties negatīvajiem spiedieniem, tos trenējot- nostiprinot.

Vai krūšu vakuummasāžu var veikt visas sievietes?

Krūšu procedūras (īpaši aparāttehnoloģiskās) lietojamas tikai veselām krūtīm. Tāpēc, lai novērtētu krūšu stāvokli, vispirms jāapmeklē ķermeņa estētikas speciālists. Pirms krūšu korekcijas kursa uzsākšanas obligāti ir nepieciešams krūšu audus izmeklēt ultrasonogrāfiski (US) vai mamogrāfiski, kā arī ginekologa konsultācija.