Darbu uzsāk sertificēts podologs!

news-img

Podoloģe Modesta Jukna pieņems klientus un veiks ārsniecisko pēdu aprūpi. 

 

Podologs (ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālists) ir pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību. Veic ieauguša nagu korekciju, varžacu, kārpu apstrādi, papēžu plaisu, pēdu hiperkeratozes (ādas sabiezējumu) apstrādi, nagu protezēšanu, sēnīšu skarto nagu/ ādu apstrādi, konsultē un sniedz ieteikumus pēdu kopšanā un ārstēšanā.

 

Podologs, pielietojot sterilus instrumentus, veic ārstniecisko pedikīru - higiēnisku procedūru kāju ādas un nagu kopšanai, kas nodrošina arī pēdu ārstēšanu. Ārstnieciskā pedikīra laikā izmanto speciālas podiatrijas iekārtas, kas aprīkotas ar augstu rotācijas ātrumu, sūkšanas, smidzināšanas un gaisa padeves funkciju pēdu ādas un nagu kopšanai. Ūdens tiek aizvie­tots ar ādu dezinficējošiem un mīkstinošiem preparātiem, kā arī tiek pielietoti ārstnieciskie pēdu kopšanas līdzekļi. Sausā vide izslēdz iespēju inficēties ar dažādām- sēnīšu, kārpu un citām infekcijām.

 

5 trauksmes signāli, kad jādodas pie ārstnieciskā pēdu aprūpes speciālista.

1. Ieaudzis nags/i

2. Nags/i nav caurspīdīgi maigi rozā – iedzelteni, brūngani plankumi, biezi, deformēti drūpoši.

3. Plaisas papēžos.

4. Sāpošs neizskaidrojams veidojums (varžacs, kārpa, tulzna, sabiezējums).

5. Sausa plaisājoša pēdu āda, vai turpretī pēda mikla, svīstoša.

 

5 lietas, kas jāzina par izmeklējuma gaitu

1. Negriezt pašiem nagus, lai pēc iespējas labāk diagnosticētu problēmu.

2. Pirms došanās pie ārsta nemazgāt pēdas ar ziepēm.

3. Ja ir aizdomas par nagu/ ādas sēnīti, vismaz trīs nedēļas nevajadzētu apstrādāt ādu, nagus ar pretsēnīšu preparātiem, dezinficējošiem līdzekļiem , kā arī nelakot (arī ar caurspīdīgo nagu laku) nagus, lai analīžu rezultāti būtu objektīvāki.

4. Pārliecinieties, vai pēdu kopšanas speciālista darbarīki un instrumenti tiek pietiekoši nodezinficēti un jūsu acu priekšā izņemti no sterila iepakojuma. Tas nodrošina drošību.

5. Pacientam nepieciešams atkailināt pēdas - novilkt apavus un zeķes. Bikses var uzrotīt nedaudz uz augšu.