Interesanti

Tequila Sunrise

Klasisko kokteiļu sastāvu un radīšanas vēstures gadījumā vienmēr ir grūti dokumentāli noteikt, kur ir fakts, bet kur ir fikcija.
Taču, neskatoties ne uz ko, šis kokteilis - Tequila Sunrise – amerikāņu dzeršanas un izklaides kultūras ikona, nav svarīgi vai tas Jums patīk ar ledu vai bez tā, samaisīts vai sajaukts!

Daudzie avoti nonāk pie viena secinājuma – savas saknes Tequila Sunrise ir radis luksuss klases viesnīcā Arizona Biltmore 1930-1940 gados un par tā radīšanu ir atbildīgs bārmenis Džins Sulits (Gene Sulit).

Vajag atzīmēt, ka pagājušajā gadsimtā oriģinālais Tequila Sunrise pēc sastāva ievērojami atšķiras no tā, kas tagad mums ir pierasts.

Sākotnējā receptē bija iekļauta tekila, upeņu liķieris (crème de cassis), laima sula un gāzēts ūdens.

Šodien pēc sastāva Tequila Sunrise ir populāra tekilas, apelsīnu sulas un grenadīna dēļ. Pateicoties tieši piesātinātajai krāsai, ko iegūst pakāpeniski beigās pievienojot grenadīnu, kokteilis ir ieguvis nosaukumu „saullēkts”. Taču maz kurš zina, ka izmantojot tieši upeņu liķieri, dzēriena nosaukums ir Tequila SUNSET vai «saulriets».

Ir stāsti, ka kokteilis tika radīts Tihuānā, Meksikā, kur sausā likuma pēc-aizlieguma ērā kalifornieši devās izklaides un atpūtas meklējumos.
Bet, neskatoties uz dažādiem stāstiem par dzēriena izcelsmi, tas vienalga spēlē nozīmīgu lomu Amerikas kultūrā, būtu tas šī paša nosaukuma grupas the Eagles hīts 1973.gadā vai kulta filma 80-ajos gados ar Melu Gibsonu, Mišelu Faiferi un Kurtu Raselu.

RECEPTE (vienam dzērienam)
(Ir „Long Drink”, tiek izmantota gara, taisna glāze)
  • 2 unces tekilas
  • 4 unces apelsīnu sulas
  • 1 unce grenadīna
Ieliet tekilu un apelsīnu sulu glāzē virsū uz ledus. Pakāpeniski pievienot mazlietiņ grenadīna, kas laižoties glāzes dibenā un samaisoties ar apelsīnu sulu rada saullēkta efektu. Dekorēt ar apelsīna šķēli.

ŠODIEN Ļaujiet izbaudīt jūsu ķermenim jaunos augu valsts KOKTEIĻUS eksotiskā ķermeņa kopšanā! Skaistuma Institūts „Liorá” un Bernard CASSIERE aicina JŪS apmeklēt un izjūst Parīzes bara šika atmosfēru, vai krasaino un modernu Majami kafejnīcas atmosfēru...

Izvēlies SAVU stilu, izvēlies SAVU „mix”, izvēlies SAVU atmosfēru, izvēlies SAVU kokteiļi!!!

Avoti: http://chilledmagazine.com/2011/01/drink-in-history-tequila-sunrise/
Wikipedia.

Atpakaļ

Aprīlis, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt