Interesanti

Piña colada

Piña colada (spāņu valodā, filtrēts ananāss: piña, ananāss + colada, tecināts) ir salds alkoholiskais kokteilis, kas pagatavots no ruma, kokosrieksta krējuma un ananāsu sulas. Parasti tiek pasniegts samaisīts vai sakrats ar ledus gabaliņiem un izrotātu ar ananāsa gabaliņu vai kokteiļķirsīti.

Piña colada kopš 1978.gada iekaroja Puerto Rico pilsētas tradicionāla dzēriena statusu. Nedaudz vēstures: 1954.gadā ļoti radošs bārmenis Ramón "Monchito" Marrero, kas strādāja Caribe Hilton viesnīcā Puerto Rico, izgudroja dzērienu, kas vēlāk kļuva ļoti populārs. Bārmenis Mončito veica viesnīcas vadības uzdevumu izveidot jaunu kokteili, kas izceltu viesnīcu no pārējām un būtu atbilstošs zvaigžņotu klientu-gardēžu gaumēm. Mončito pieņēma izaicinājumu. Pēc trim grūtā darba mēnešiem, kad bārmenis meklēja, miksēja, jauca, testēja, vīlās..., radās tā vienīgā ideālā recepte.

Šo stāstu gribētos papildināt ar vēl vienu faktu: kokteiļa Piña Colada pamatkomponents ir kokosriekstu krējumu "Coco López", to 1954.gadā radīja Ramons Lopez Irizarrijs (Ramón López Irizarry) Puerto Riko Universitātē (University of Puerto Rico), apstiprinājums atrodams José L. Díaz De Villegas grāmatā "Puerto Rico La Gran Cocina Del Caribe".

Kokosriektu krējums ir ļoti līdzīgs kokosriekstu pienam, bet satur mazāk ūdens. Pamatatšķirība ir konsistencē, krējums ir biezāks, līdzīgs pastai, bet kokosriekstu piens ir ļoti šķīdrs.
Pateicoties tā maigai nesaldai garšai kokosriekstu krējumu izmanto arī kulinārijā.
Kokosriekstu krējumu var iegūt samaisot samalto kokosriekstu ar ūdein vai pienu un uzputojot maisījumu, pēc tam to notecināt caur mārli, izspiežot pēc iespējas vairāk šķidruma, tas būs kokosriekstu piens, kuru jāatvēsina un atstāj līdz atdalās bieza frakcija uz kokosrieksta piena virsmas – tas arī ir kokosriekstu krējums.

Piña Colada kokteilis ir iecienīts tradicionālais Puerto Riko (Puerto Rico) dzēriens kopš 1978.gada.
Vispasaules atzinību tam atnesa Ruperta Holmsa (Rupert Holmes) dziesma "Escape", kas ir vairāk pazista kā «Piña Colada dziesma» ("The Piña Colada Song")

ŠODIEN Ļaujiet izbaudīt jūsu ķermenim jaunos augu valsts KOKTEIĻUS eksotiskā ķermeņa kopšanā! Skaistuma Institūts „Liorá” un Bernard CASSIERE aicina JŪS apmeklēt un izjūst Parīzes bara šika atmosfēru, vai krasaino un modernu Majami kafejnīcas atmosfēru...

Izvēlies SAVU stilu, izvēlies SAVU „mix”, izvēlies SAVU atmosfēru, izvēlies SAVU kokteiļi!!!

Avots: Wikipedia


Atpakaļ

Marts, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt