Interesanti

Baobaba eļļa - dzīve un auglība

Daudzu afrikāņu tautu mitoloģijā baobabs iemieso dzīvi, auglību un ir zemes sargātājs.

BAOBABS


Afrikāņu leģenda vēsta, ka Radītājs iestādīja baobabu Kongo upes ielejā, bet koks sāka žēloties par mitrumu. Tad Radītājs pārstādīja to Mēness kalnu nogāzē, bet arī tur baobabs nebija apmierināts. Sadusmojies par nepārtrauktajām baobaba žēlabām, Dievs izrāva to un iesvieda sausajā Āfrikas zemē. Kopš tā laika baobabs aug ar saknēm uz augšu...
Tiešām, baobabs ir pazīstams ar savām neparastajām proporcijām. Gada sausajā periodā, kad baobabs nomet lapas, tas iegūst jocīgu koka, augoša ar saknēm uz augšu, izskatu. Īstenībā, augs rūpējas par mitruma, kas tā augšanas vietās ir ļoti nedaudz, saglabāšanu.
Irdenā, porainā baobaba koksne ir spējīga lietus sezonā uzsūkt ūdeni kā sūklis, kas izskaidro šo koku neparasto resnumu — viņi, pēc savas būtības, ir lieli ūdens rezervuāri. Uzsūktais mitrums neizgaro pateicoties biezajai mizas kārtai – no ārpuses mīksta, bet cieta un šķiedraina iekšpusē. Ir apgalvojums, ka viens pieaudzis koks var uzkrāt vairāk kā 100 tūkstošus litru ūdens. Vai tiešām tik lieli ir baobabu rezervuāri – nav zināms, bet tas, ka baobabs uzkrāj mitrumu – fakts. Vēl viena interesanta īpatnība saistīta ar ūdens uzkrāšanos – nav zināms, bet tas, ka baobabs uzkrāj mitrumu – fakts. Vēl viena interesanta īpatnība saistīta ar ūdens uzkrāšanos — atbilstoši mitruma izlietošanai baobabs izmainās izmēros: sāk izkalt un samazinās apjomā.
Neviens nevar pateikt kāds ir baobaba vecums – tam nav gadu gredzenu kā citiem kokiem. Tanī, ka tas ir ilgdzīvotājs, neviens nešaubās un tūkstošs gadu vecums šim augam skaitās pilnīgi parasts. Daži pētnieki pat saka, ka baobabi dzīvo piecus tūkstošus gadu! Ņemot vērā tā gigantiskos izmērus, jāsāk ticēt arī tādā solīdā vecumā – vidējais stumbra apkārtmērs 9—11 metri, bet kronis var izplest zarus līdz pat 40 metrus diametrā.
No oktobra līdz decembrim baobabam iestājas ziedēšanas un augļu ražošanas laiks, tas pārklājas ar lapām un priecājas par dzīvi. Tam ir lielie balti ziedi (līdz 20 cm diametrā), ko apputeksnē sikspārņi. Aromātiskie baobaba ziedi atveras tikai uz vienu nakti, pēc tam tie nokrīt. Koka augļi saskan ar gigantiskajam stumbram un ziedam – pēc krāsas un izmēriem tie atgādina melones.
Baobaba augļi ir ēdami. Cilvēki ēd to sarkano mīkstumu, bet paviāni tiek galā ar augli pilnībā. Pateicoties īpašajai paviānu pieķeršanai šiem augļiem, baobabu dažreiz sauc par pērtiķu maizes koku. Tomēr ne tikai sulīgo augļu dēļ mīl šo koku. Nav nevienas koka daļas, ko cilvēk neizmatotu. Svaigās lapas tiek izmantotas salātos, bet kaltētas – kā garšviela dažādiem ēdieniem, no kaltēta augļu mīkstuma gatavo atvēsinošu dzērienu, kaltētas un samaltas sēklas aizvieto kafiju, no apstrādātas porainās mizas pin tīklus, paklājiņus, virves, rupjus audumus. Mīksta, pārsātināta ar ūdeni, baobaba koksne ir pakļauta sēnīšu slimībām, no kā pieaugušo augu stumbri ir ar tukšu vidu vai dobumaini, izliekti iekšpusē. Tāpēc stumbrs var kalpot kā mājoklis, plaša mantu glabātuve, rezervuārs ūdenim.
Apbrīnojamo gigantu var sastapt visā Āfrikā, kā arī dažos Indijas un Austrālijas apgabalos.

BAOBABA EĻĻA

Baobaba sēklas satur lielu daudzumu A, С, D, E un F vitamīnu, beta karotīnu, aminoskābes, tartarskābi, kas nepieciešamas veselīgai ādai. Eļļas iegūšana ar auksto presēšanas metodi garantē, ka baobaba eļļā saglabājas visas vērtīgās vielas. Eļļas smarža ir ļoti patīkama, ar vieglu riekstu noti.
Galvenā baobaba eļļas iedarbība – aktīva jebkura ādas tipa mitrināšana. Tiek pielietota sausas, atūdeņotas ādas ārstēšanai un atjaunošanai, veicina ātru sadzīšanu saules apdegumu gadījumā. Paaugstina elastību, atjauno ādas tekstūru vecuma izmaiņu gadījumā. Darbojas kā spēcīgs antioksidants, aizsargā ādu no priekšlaicīgas novecošanas, samazina plankumus un rētas, nomierina sakairinātu un saules iedarbībai pakļautu ādu. Eļļa ļauj saglabāt ādas elastību uz daudziem gadiem, spēj novērst strijas, kas padara to ideālu grūtniecēm.

Baobaba eļļas lietošanas priekšrocības:
- ādas mīkstināšana;
- restrukturizācija;
- Бātra iesūkšanās;
- uzlabo ādas elastību;
- iedarbina šūnu reģenerācijas mehānismu;
- neaizsprosto ādas poras;
- taukskābes veicina veselīgas ādas saglabāšanos;
- var lietot jutīgai un sakairinātai ādai.

Skaistuma Institūts “Liorá” rekomendē:Pamēģiniet aromātisko pīlingu ķermenim ar baobaba eļļu un sasmalcinātām kafijas pupiņām SPA rituālā Tribal Body IT dziļai ādas attīrīšanai un ādas mīkstināšanai, āda tiek ideāli sagatavota turpmākajiem procedūras etapiem.

Atpakaļ

Aprīlis, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt