Interesanti

Krētas diēta

Saulainā Krētas sala ir slavena ne tikai ar maigu klimatu, tirkizziliem jūras līčiem un smilšainām pludmalēm, bet arī tās iedzīvotāju ilgdzīvošanu. Ilgdzīvošanas noslēpums slēpjas vietējā uzturā – «Krētas diēta», kas veicina vietējo iedzīvotāju veselības un jaunības saglabāšanos uz daudziem gadiem.Krēta, kā zināms, ir kā senās antīkās kultūras šūpulis, sala ar ļoti bagātu kultūras un vēsturisko mantojumu. Neatņemama Krētas kultūras daļa – īpaša, pazīstama visā pasaulē, «Krētas diēta» – ideāls sabalansēta, daudzveidīga un veselīga uztura piemērs. Pētījumi, ko veikuši Londonas Universitātes speciālisti, parādījuši, ka krētiešu uzturs tiešām nostiprina veselību un pagarina dzīves ilgumu. Uz doto brīdi Krētas salas iedzīvotāji – paši veselīgākie cilvēki Eiropā.
Kas tad ietilps krētiešu – ilgdzīvotāju ēdienkartē? Pirmkārt – olīveļļa (tiek uzskatīts, ka tā sniedz līdz pat 30% no cilvēkam dienā nepieciešamās enerģijas), graudzāles, maize, dārzeņi un augļi. Mazākā mērā – siers, piens, olas, zivis un nedaudz sarkanvīna dienas laikā. Visi produkti tiek izaudzēti un ražoti tieši uz salas.
Liels daudzums mūsdienu Krētas kulinārijas recepšu – antīkās pasaules mantojums. Vēl kopš Mīnojas civilizācijas laikiem Krētas iedzīvotāji augsti vērtē olīveļļu, olīvas, zaļumus un dārzeņus. Salas virtuve vēsturiski ir balstīta uz šiem produktiem. Receptes, kuras vietējie iedzīvotāji izglābuši no aizmirstības, līdz pat šim brīdim pārsteidz ar savu vienkāršību, garšas smalkumu un vērtīgumu. Visa salas virtuve – pilnībā veselīgs uzturs, kas veicina imunitātes paaugstināšanos, spēka atjaunošanos un dzīves ilguma pagarināšanu.

GALVENIE «KRĒTAS DIĒTAS» PRINCIPI:

1. 1. Jāpamaina visi citi tauki pret olīveļļu.
2. 2. Pēc vēlēšanās, ēšanas laikā dzert vieglu sarkanvīnu: 1 – 2 glāzes vīriešiem un 1 glāze sievietēm dienā.
3. 3. Desertā – tikai augļi. Ierobežojiet vai vispār izslēdziet no savas ēdienkartes saldumus un cukuru.
4. 4. Uzturā pastiprināti lietojiet augļus, dārzeņus, maizes, graudaugus, pupiņas, riekstus.
5. 5. Dodiet priekšroku minimāli apstrādātiem, svaigiem, sezonas produktiem, izaudzētiem Jūsu reģionā.
6. 6. Katru dienu atļaujiet sev nedaudz siera un jogurta. Katru nedēļu – zivis vai putna gaļu. 1 –2 reizes mēnesī – кsarkano gaļu.
7. 7. Izslēdziet vai samaziniet līdz minimumam vistu olu lietošanu: ne vairāk 4 nedēļā.
8. 8. Nav populārs arī tāds produkts kā sāls, aizvietojiet to ar sāļo sieru «feta» vai olīvām.
Prasme dzīvot ar prieku un harmonijā ar dabu – tas ir tas, ko vajadzētu pamācīties Krētas salas iedzīvotājiem.

Skaistuma institūta "Liorá" iesaka:Bernard Cassière laboratorijas speciālisti vienmēr tiecas izmantot visu to labāko, ko mums var dāvāt daba. Kosmētisko produktu līnija Cretan Diet uz augu valsts izcelsmes kompleksa«Krētas diēta» bāzes radīta ar mērķi kompensēt vitamīnu un mikroelementu trūkumu, izlīdzināt grumbas, atjaunot ādas veselīgumu un dzīvesspēku. Līnijā ietilpst Global Anti-ageing cream, Anti-ageing serum un Eye contour cream, kuri dāvās Jums lielisku rezultātu – svaigu, starojošu un koptu sejas ādu!

Atpakaļ

Aprīlis, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt