Interesanti

FOTONOVECOŠANA

„Skaistums ir dieva dāvana, bet tā saglabāšanas māksla ir cilvēka ziņā. „ Ovīdijs 

Vienmēr būt jaunai un skaistai ir ikvienas sievietes sapnis. Taču jaunība nemanāmi aiziet, jo ir pakļauta neatvairāmu procesu ietekmei. Pastāv vairākas novecošanās teorijas – tās visas skaidro dažādus šūnu un audu bojājuma mehanismum un no tiem izrietošās ārējā izskata izmaiņas. Tomēr neviena teorija nav absolūta un secinājums nav iepriecinošs – novecošanās ir neizbēgama. 

Fizioloģiskā ādas novecošānās jeb hrononovecošanās ir dabisks ģenētiski noteikts process, kas sākas jau 20 gadu vecumā. Gadu gaitā ādā samazinās kolagēna, elastīna un hialuronskābes produkcija. Āda kļūst plānāka, zūd elastīgums, padziļinās normālās ekspresijas līnijas, zūd sejas audu apjoms, veidojas noslīdējums. Fizioloģiski tas notiek pakāpeniski un nav manāms desmitiem gadu.
Fotonovecošanās ir paātrināta ādas novecošanās, kas apsteidz hronoloģisko novecošanos. To izraisa saules stari un ārejās vides faktori. 

Sejas un ķermeņa ādas fotonovecošanās pazīmes: 
 • ādas sausums un lobīšanās,
 • ādas dzeltenīga vai nevienmērīga nokrāsa,
 • sīko krunciņu priekšlaicīga veidošanās,
 • ādas elastības zudums,
 • sabiezējusi āda,
 • vairāku dziļu krunku parādīšanās,
 • vecuma plankumu jeb pigmentēto zonu veidošanās, ko UV starojuma ietekmē izraisa palielināts pigmenta šūnu (melanocītu) daudzums epidermā. 
Fotonovecošanās process ir atkarīgs no:
 • iedzimtās ādas krāsas,
 • uzturēšanās saulē ilguma,
 • ultracioletā (UV) starojuma indeksa.

Kas ir UV starojuma indekss (UVI)? 
UVI ir ultravioletā starojuma starptautisks mērīšanas standarts, kas norāda, cik  spēcīgs ir saules UV starojums konkrētā vietā un diennakts periodā. Tas cilvēkiem palīdz pasargāt sevi no kaitīga UV starojuma un tā izraisītiem ādas bojājumiem. 
Pasaules Veselības organizācija rekomendē izvairīties no saules, ja UV indekss ir lielāks par 3. Mūsu platuma grādos vislielākais UV radiācijas daudzums sasniedz Zemes virsmu laikā, kad saule ir visaugstāk, un tas ir vasaras mēnešos. Maksimālais saules augstums  ir saulgriežos, ap 20.-21. jūniju. Vasarā saule visaugstāk atrodas pusdienlaikā - no pulkstens 13 līdz 14 pēc vasaras laika (informācijas avots: http://www.meteo.lv/).
Āda ir vislielākais cilvēka orgāns, un tā ne tikai aizsargā, bet arī producē bioloģiski aktīvas molekulas (hormonus) – vairāku organisma funkciju humorālos regulatorus. Par dziedniecisko saules staru iedarbību uz cilvēka organismu ir zināms jau sen – ultravioletā starojuma ietekmē ādā tiek sintezēts D vitamīns, kuru mēdz saukt arī par saules vitamīnu. Tomēr, ādu ilgstoši pakļaujot UV starojumam (sauļojoties, apmeklējot solārijus), tā patērē pārmērīgi daudz enerģijas, cenšoties pilnvērtīgi pildīt savus uzdevumus un aizsargāties no bojājumiem. Ādā notiek destruktīvi procesi, kas veicina paātrinātu šūnu un audu defektu veidošanos. Tie uzkrājas jau no bērnības, bet pieaugot sasniedz kritisko robežu un kļūst vizuāli redzami. UV starojums izraisa kalogēna sabrukšanu pamatādā jeb dermā krietni ātrāk, nekā tas notiktu, ādai fizioloģiski novecojot. 
Gan dabīgs, gan mākslīgs UV starojums (solārijs) traucē noturēt ūdeni ādā, bojā kolagēna šķiedras, nelabvēlīgi ietekmē to uzbūvi un izraisa nepilnvērtīga elastīna uzkrāšanos, un stimulē pigmenta rašanos melanocītos, kas atbild par ādas toni. 
Šo procesu rezultātā āda kļūst sausa (dehidrēta), agri veidojas pirmās krunciņas, rodas nevienmērīga ādas pigmentācija, pat izteikti tumši plankumi (hiperpigmentācija). 
Ar laiku problēmas kļūst arvien pamanāmākas, jo veicina ādas struktūras izmaiņas un ietekmē arī ārējo izskatu. 

Fotonovecošanās procesam ir četras stadijas 
(sistematizējis ASV dermatologs Ričards Glogau (Richard Glogau)). Atbilstoši tām speciālists nosaka ādas stāvokli un piemeklē piemērotas korekcijas metodes.

StadijasVidējais vecumsFotonovecošanās kliniskā aina
I20-30 gadiSākuma posms: minimālas pigmentācijas izmaiņas, iezīmētas sīkas krunciņas, ādas sausums, hiperkeratozes pazīmes vēl nav konstatētas.
II30-40 gadiVieglas vai vidēji smagas pazīmes: iedzeltens ādas tonis, keratozes bojājumi palpējas, bet vizuāli netiek noteikti, ievērojamas mīmikas krunciņas un pirmās lentigo pazīmes (norobežotas, pigmentētas mākulas, pa vienai vai multipli).
IIIPēc 40 gadiemIzteikta dishromija (pigmentācijas traucējumi), teleangiektāzijas (paplašināti sīkie asinsvadi), keratoze, statiskas grumbas. Tiek izdalītas divas pazīmju grupas:
- sausa un plāna āda ar vairāku krunciņu sietiņu, kas saistīts ar ādas struktūru, atrofiju;
- dziļas grumbas uz sabiezētas ādas fona, kas saistīts ar glikācijas procesiem kolagēna šķiedru struktūrās.
Abos variantos ir iespējams arī sejas ovāla un kontūru noslīdējums ar kakla un dekoltē zonas ādas ļenganumu.
IVPēc 60 gadiemFotonovecošanās pazīmes kombinācijā ar hrononovecošanu: iedzelteni pelēcīgs ādas tonis, izteikts lentigo, krunciņas un grumbas klāj visu ādas virsmu.
Mēs vēl nespējam apstādināt hrononovecošanās procesu, taču, izvairoties no tiešiem saules stariem, mitrinot ādu un ikdienā rūpējoties par ādas aizsargspējām, mēs varam novērst faktorjus, kas ādas novecošanas paātrina.

Kā izsargāties no pārmērīga UV starojuma? 
 1. Neapmeklēt solāriju, 
 2. Izvairīties no pēkšņas, intensīvas un tiešas ādas pakļaušanas saules staru ietekmei laikā no pulksten 10 līdz 16, kad tie ir visspēcīgākie,
 3. Uzturoties saulē, gan bērniem, gan pieaugošajiem valkāt ādu aizsargājošu apgērbu un galvassegu,
 4. Visu gadu izmantot saules aizsarglīdzekļus, kam UVA un UVB aizsardzības spektrs un saules aizsargfiltrs ir vismaz SPF 15. 
Fizioloģisku ādas novecošanu nav iespējams novērst, bet to var aizkavēt. Savukārt fotonovecošanu var apturēt un pat daļēji dzēst tās pazīmes. Faktorus kas paātrina ādas novecošanos var novērst profilaktiski – sargāt ādu no saules, nesmēķēt, kontrolēt mīmiku un grimases, gulēt uz muguras. 

Risinājumi fotonovecošanās pazīmju ārstēšanai
Konsultācijas gaitā,izvērtējot klienta ādas stāvokli un fotonovecošanās stādijas (skat. R.Glogau tabulā), Skaistuma Institūta „ Liorá” speciālists izveidos individuālu programmu fotonovecāšanās pazīmju korekcijai. Lūk, iespējamie risinājumi visām fotonovecošanās pazīmju grupām! 
Skaistuma Institūta „Liorá” vadošās speciālistes
Ārste-kosmētiķe, mezoterapeite, lāzera tehnoloģiju speciāliste Jeļena PANOVA;
ārste-kosmētiķe, vadošā Skaistuma Institūta „Liorá” speciāliste Valentīna ČUGUNOVA; 
ārste, Skaistuma Institūta „Liorá” direktore Ingrīda RĪTIŅA.

Hydra-nutrition concept Bamboo – Aloe-Vera Bernard Cassière
Ādas sausums un lobīšanās 
Šo problēmu var novērst ar dziļi mitrinošām procedūrām. Tās no plašā Skaistuma Institūta „Liorá” piedāvājuma klāsta speciālisti izvēlas atbilstoši klienta ādas dehidratācijas pakāpei un lobīšanās intensitātei. Īpaši efektīvas ir progresīvās mitrinošās procedūrās Hydradvance™ Sothys un Hydra-nutrition concept Bamboo – Aloe-Vera Bernard Cassière, kas balstās uz ādas šunu gēnu aktivitātes stimulēšanu, lai ne tikai atjaunotu ādas dabisko mitrināšanas spēju, bet arī lai to saglabātu pēc iespējas ilgāk. 
Gados jaunu cilvēku ādai, kas zaudējusi tvirtumu, ir izstrādāta īpaša S.Mahler procedūra Hydra Radiance, ko veic, kombinējot aparāttehnoloģijas ar manuālo masāžu.  
Ja āda bijusi pakļauta saulei, cietusi ceļojumā, slēpojot vai ilgstoši peldot sāļā ūdenī, tās stāvokli uzlabos MezoVibrance metode – aktīvu uzlādētu kosmeceitisku līdzekļu transdermāla ievadīšana ādas dziļajos slāņos ar elektroporācijas metodi. 
Procedūra ir pilnvērtīga un droša alternatīva mezoterapijai un biorevitalizācijai. Efekts tiek panākts bez adatas, sāpēm, tūskas, zilumiem un iekaisuma reakcijām. Tas ir ideāls ādas mitrināšanas, barošanas un atjaunošanas veids. 

Dzeltenīgs vai nevienmērīgs ādas tonis 
Resurfacing Peeling care SOTHYSTo koriģē ar dažādām pīlinga procedūrām, kuras speciālists piemeklē katram klientam individuāli atbilstoši pigmentācijas traucējumu pakāpei. Biežāk ieteiktās procedūras ir Expert Duo Micro-dermabrasion+ S.Mahler (Martā - ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS!!!), Resurfacing Peeling care SOTHYS (Martā - ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS!!!), ķīmiskais pīlings ar 25 % trihloretiķskābi. Pigmentācijas plankumu intensitātes samazināšanas un efektīvas sejas toņa izlīdzināšanas procedūrā papildus tiek lietots balinošs Brightening Serum ar C vitamīna aktīvu formu. 
Ja pigmentācijas traucējumi ir noturīgi, ļoti labu rezultātu var sasniegt, izmantojot ārstniecisku procedūru Brightening [W.]™+ SOTHYS ar īpašiem «šoka» terapijas līdzekļim – serumiem, masku un fluīdu. 
Pomegranate & AHA Superfruits Radiance care Bernard CassièreTām sievietēm un vīriešiem, kuri nevar izvairīties no vides vides agresīvās ietekmes un kuriem jāatjauno skābekļa trūkums ādas šūnās, novēršot fotonovecošanās draudus, tiek piedāvāta Pomegranate & AHA Superfruits Radiance care Bernard Cassière procedūra. 
Lai panāktu noturīgu pigmentācijas korekcijas rezultātu, ikdienā nepieciešams lietot īpašus ārstnieciskus līdzekļus un kosmētiku ar saules aizsardzības filtriem. Tos ieteiks speciālists, kas veic procedūras. 

Sīko krunciņu pāragra parādīšanās 
Jet PeelEfektīva cīņa pret sīkajām krunciņām, kas izveidojušās priekšlaikus, būs ar Jet Peel – gāzes-šķīduma pīlinga procedūru. Tā ir ideāli piemērota vides faktoru negatīvās ietekmes novēršanai. Procedūras laikā āda tiek dziļi piesatināta ar mitrumu un skābekli. Jet Peel ierīce caur uzgali raida virsskaņas ātrumā divfāžu plūsmu, kas sastāv no skābekļa un smalkākajiem fizioloģiskā šķīduma pilieniem. 
Plūsmai saskaroties ar ādu, tiek noņemtas atmirušās ādas šūnas, veiktas dažādu dziļumu un intensitātes pīlings. Ādas virsma tiek lieliski attīrīta, izlīdzināts tās reljefs, tonis kļūst vienmērīgāks, un pigmentācijas plankumi mazāk redzami. Āda tiek bagātināta ar skābekli un valgumu, līdz ar to izlīdzinās grumbas, nostiprinās sejas ovāls, āda iegūst papildu enerģijas resursu cīņai ar priekšlaicīgu novecošanos. 
Skaistuma Institūtā „Liorá” piedāvā arī citas efektīvas procedūras, piemēram, LiftIntense S.Mahler kombinācijā ar četrām unikālām mūsdienu tehnoloģijām: ultraskaņas pīlingu, dziļi sildošu radioviļņu iedarbību ādas kolagēna šķiedru atjaunināšanai un liftinga efektam, ultraskaņas stimulāciju un gaismas terapiju aktīvai un dziļai seruma iekļūšanai ādā, toksīnu izvadīšanai un asinsrites stimulācijai. 

Ādas elastības zudums 
Karboksiterapija ir efektīva metode virsējo un dziļo sejas ādas struktūru atjaunošanai, arī kakla un dekoltē zonā, sejas ovāla veidošanai, tūskas un tumšo loku zem acīm novēršanai. 
Ar speciālu aparātu caur tievu adatu zem ādas ievada sterilu medicīnisku ogļskābo gāzi, kas iedarbojas acumirklī, paplašinot izraisot asinsvadus un aktivizējot mikrocirkulāciju. 
Bioķīmisku reakciju dēļ veidojas jauni kapilāri, tiek stimulēta fibroblastu darbība un rodas jaunas elastīgas kolagēna šķiedras. Tas novērš tūsku audos un uzlabo toksīnu izvadīšanu, nostiprina sejas ovālu, uzlabo sejas, kakla un dekoltē zonas ādas tekstūru, efektīvi mazina tumšos lokus zem acīm. Āda kļūst gaiša, maiga un elastīga. 
Sejas skulpturēšana ar lāzera sistēmu DEKA ir procedūra ar unikālu sejas formu atjauninošu efektu. Sistēma nodrošina efektīvu sejas un kakla ādas liftingu, novēršot ādas noslīdēšanu vaigu un zoda zonā, izlīdzinot grumbas sejā un uz kakla. 
Procedūras gaitā izmanto divus enerģijas avotus – infrasarkanā diapazona diožu lāzeri un radiofrekvenču viļņus. Jau pēc 2-3 procedūrām tiek aktīvi stimulēta kolagēna, elastīna, hialuronskābes sintēze un atjaunojas asinsvadu tonuss. 
Pateicoties unikālai iedarbību kombinācijai uz ādu, var panākt ievērojamu dabisku sejas liftingu, novērst vaigu un zoda zonas ādas noslīdēšanu un efektīvi izlīdzināt sejas un kakla zonā radušās grumbas. 
Biorevitalizācija ir hialuronskābes preparātu injekcijas efektīvai ādas mitrināšanai un atjaunināšanai. Tā veicina hialuronskābes izstrādāšanu ādā, kolagēna un elastīna šķiedru sintēzi, atjauno ādas tonusu, elastību. Pēc procedūras pazūd arī smalkās krunciņas.  

Sīki asinsvadi un nevienmērīgs ādas tonis 
procedūra ar lāzeru Smart VS (Nd:Yag)Labu rezultātu sniegs fotoatjaunošana jeb IPL terapija – ādas atjaunošanas un atjaunināšanas procedūra ar DEKA Photosilk Plus aparātu, kas raida augstas intensitātes gaismas impulsus. Intensīvs gaismas starojums spēj iekļūt ādas struktūrā, aktivizē mehānismu, kas veicina ādas atjaunošanos, stimulē kolagēna sintēzi, iedarbojas uz virspusējo sīko asinsvadu sieniņām, novēršot to bojājumus, kā arī labvēlīgi ietekmē melanocītu darbību un novērš pigmentācijas defektus. 
Atsevišķu asinsvadu likvidēšanai ļoti efektīva ir procedūra ar lāzeru Smart VS (Nd:Yag). Tehnoloģijas pamatā ir selektīvās fototermolīzes fenomens – bojātā asinsvada sieniņās tiek koagulētas olbaltumvielas. Asinsvadi "saplok" un "salīmējas", vēlāk tie aizaug ar saistaudiem, bet āda iegūst dabisku toni. Metode ir unikāla ar to, ka lāzers iedarbojas tikai uz bojātajiem asinsvadiem, netraumē ādu, neizjauc pigmentāciju un neizraisa ādas sakaršanu.  

Sabiezējusi āda 
Tikai Skaistuma Institūtā „Liorá” veic unikālas procedūras ar plazmas enerģiju! Ierīci PLEXR radīja itāļu kompānija GMV – līdere medicīnas estētikas un neablatīvās ķirurģijas ierīču pētījumos un izstrādē. Šo jaunākās paaudzes ierīci izmanto ādas defektu novēršanai ar plazmu – vielas ceturto agregātstāvokli.  
PLEXR plazmas pīlings ar krunku revitalizācijuPLEXR plazmas pīlings ar krunku revitalizāciju ir ādas virsmas pārragojušos šūnu saudzīga mikrosublimācija un tās izlīdzināšana, pēc tam, lai stimulētu ādas bazālās šūnas, transdermāli tiek raidīti specifiski plazmas impulsi. „Vecuma” plankumi un hiperpigmentētas zonas uz ādas 
Pigmentācijas plankumus un veidojumus var novērst ar ierīci PLEXR izmantojot plazmas plūsmas spējas, kas pārveido ādas struktūras, neiedarbojoties uz veseliem audiem. Zūd ādas defekti – atsevišķi pigmentācijas plankumi, papilomas, kandilomas, kārpas. 

Ādā parādās vairākas dziļas rievas 
Šo nevēlamo pazīmju korekcijai ir izstrādātas vairākas metodes un procedūras, piemēram, Revitalisant S.MahlerRepairlift™ S.Mahler un [C] Collagène Hyaluronique™ SOTHYS. Šīs profesionālās procedūras nobriedušai ādai apvieno īpašu tehniku un aktīvus ingredientus efektīvam ilglaicīgam, atjauninošam rezultātam. Procedūras piemērotas visiem ādas tipiem no 40 gadu vecuma.  
Vēl viena unikāla procedūra – mīmikas grumbu korekcijai, ko veic tikai Skaistuma Institūtā „Liorá”, ir Needle Shaping. Tā ir unikāla, patentēta un autortiesībām aizsargāta metode, kas, pateicoties elektrisko impulsu kombinācijai, atjauno sejas audu apjomu un novērš to noslīdēšanu. Apjomīga sejas, lūpu un grumbu modelēšana bez jebkādu filleru un svešķermeņu ievadīšanas ādā un zemādā! 
Procedūra tiek veikta ar ļoti smalku (līdzīgu matam), elastīgu adatu, kuru secīgi ievada ādas virsējā slānī. Ar ierīci VIBRANCE pa adatu īslaicīgi tiek raidīs impulss, kas pat nav sajūtams. Pie adatas «pievelkas» autofibrillas – cilvēka audu dabiskie komponenti. Pēc adatas izņemšanas tās vietā paliek smalks autofibrillas pavediens. 
Tā, soli pa solim (atbilstoši shēmai), ādas virsējos audos veidojas ļoti smalks autofibrillu tīkls. Mēneša laikā tas pārveidojas noturīgā karkasā, kas vairākus gadus uzturēs nemainīgu audu apjomu. Šī metode ļauj atjaunot sejas formu, vaigu un lūpu apjomu, mazināt grumbu dziļumu un vienlaicīgi veic audu biostimulāciju.  
Needle Shaping ir alternatīva mezodiegu ievadīšanai, jo tai nav blakusefektu - diegu migrācijas, to atgrūšanas un palēninātas sairšanas.  
Frakcionētā fototermolīze ir unikāla ādas struktūras, elastības atjaunošanas, pigmentācijas novēršanas un grumbu dziļuma samazināšanas metode ar lāzeru DEKA SmartXide DOT. Procedūras gaitā lāzera stari simtiem tievu kūlīšu veidā iekļūst ādā. Iedarbības rezultātā, netraumējot ādas raga slāni, epidermā un dermā izveidojas daudz neredzamu mikroperforāciju (sīku caurumiņu). Ādas šūnām tiek dota komanda nekavējoties sākt atjaunošanas procesus. Tie ilgst divus trīs mēnešus, kuru laikā darbojas reģenerācijas mehānismi un atjaunošanās procesi visos ādas slāņos. 
Atjaunojas ādas elastība un tvirtums, mazinās pigmentācijas plankumi un grumbu dziļums, nostiprinās sejas ovāls, manāmi paceļas noslīdējuši augšējie plakstiņi.  
Ja tomēr rievas pierē vai starp uzacīm un „vārnu kājiņas” nepadodas korekcijai ne ar vienu no minētajām procedūrām, palīgā nāk botulīna injekcijas. To ievadot, nervs, kas noddrošina muskuļa kustību, tiek it kā „atslēgts”, līdz ar to mīmiskie muskuļi nemaz nespēj „savilkt” grumbas. Tā tiek panākts ādas izlīdzināšanās efekts. 

Skaistuma Institūtā „Liorá” speciālisti atradis risinājumu tiem, kas vēlas saglabāt jaunību pēc iespējas ilgāk!

Atpakaļ

Marts, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt