Interesanti

Masāža grūtniecēm

Par masāžas labumu cilvēki zināja jau senā pagātnē, ar masāžu ārstēja un novērsa slimības. Jau Senajā Ķīnā, Japānā, Ēģiptē un Indijā masāža plaši tika pielietota, lai atvieglotu topošās māmiņas stāvokli. Jau tad cilvēki saprata, kādi īpaši procesi notiek sievietes organismā un kas ir jādara veiksmīgai grūtniecības perioda norisei.

Grūtniecība, bērna piedzimšanas gaidīšana – lieliskākais periods sievietes dzīvē, kas ir piepildīts ar harmoniju un laimi. Taču tajā pat laikā šis ir lielu fizisku un emocionālu izmaiņu periods. Kā zināms topošā māmiņa kļūst jūtīgāka, ievainojamāka. Un ievērojama fizioloģiska „pārkārtošanās” sāk izpausties pašos agrākajos grūtniecības termiņos. pregnancy-massage.jpg

Par masāžas labvēlīgo ietekmi ir uzrakstīts un pateikts daudz. Viena lieta ir parasta masāža, taču cita lieta grūtnieces masāža. Pirmais jautājums, ko sieviete uzdod, sajūtot, ka zem sirds nēsā bērniņu, – no kā ikdienas dzīvē ierastā viņai vajadzēs atteikties, lai nekaitētu savam mazulim. Tad, lūk, no masāžas atteikties nevajadzētu. Lēmumu par profesionālas masāžas veikšanu grūtniecei pieņem ārsts, kas novēro sievieti, jo bez vispārējām kontrindikācijām masāžai pastāv arī individuālas, kas izpaužas atkarībā no grūtniecības norises.

prenatal_massage.jpgMasāža grūtniecēm atšķiras vispirms ar kustību vieglumu un maigumu. Galvenās zonas, uz kurām tiek veikta iedarbība masāžas veikšanas laikā, ir mugura, kakls un plecu josla, kājas un rokas. Muguras un kakla masāža var samazināt slodzi uz mugurkaulu, ko izraisa krūšu un vēdera palielināšanās. Roku un kāju masāža uzlabo asinsriti, visu sistēmu un orgānu darbību, pateicoties iedarbībai uz bioloģiski aktīviem punktiem.

Masāža grūtniecības laikā atvieglo sāpes mugurkaula, kakla, jostas, gurnu, kā arī kāju un pēdu zonās, atslābina sasprindzinātus muskuļus, palīdz koriģēt garastāvokļa svārstības, ko izraisa hormonālas izmaiņas. Tā veicina tūsku samazināšanos un sniedz viegluma sajūtu, labvēlīgi ietekmē pašsajūtas uzlabošanos, stresa un vispārēja noguruma mazināšanu; uzlabo asinsriti, kas labvēlīgi iedarbojas uz barojošu vielu un skābekļa padevi bērna un mātes šūnām.

Masāžu var veikt tikai speciāli apmācīts un sertificēts speciālists.

Atpakaļ

Marts, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt