Interesanti

NEPARASTS DUETS - Kanēlis un medus

cinnamon.jpgSenajā medicīnā medus tika izmantots gadu simteņiem. Mūsdienu zinātnieki atzīst medu kā ļoti efektīvu līdzekli daudzu saslimšanu ārstēšanā, pie tam bez jebkādiem komplikācijām. Kaut gan medus ir salds, to lietojot noteiktā devā kā zāles, tas nenodara nekādu kaitējumu pat diabētiķiem.
Šie produkti, it īpaši ziemā, ir katra virtuvē, taču ne katrs zina kādas brīnišķīgas īpašības slēpj sevī medus un kanēlis, ja tos lietot ne tikai kā piedevu tējai un pīrāgu cepšanai!
Honey.jpg

SVARA SAMAZINĀŠANA:

Katru dienu no rīta pusstundu pirms brokastīm tukšā dūšā un uz nakti pirms miega, dzert maisījumu no medus un kanēļa pulvera, kas ir iepriekš apliets ar tasi verdoša ūdens. Ja lietot maisījumu regulāri, tas samazinās pat paša resnākā cilvēka svaru un neļaus taukiem uzkrāties.
decreasing_line-graph.jpgMaisījums tiek gatavots vakarā pirms miega:
  1. Proporcija 1:2. Uz 1/2 t. k. kanēļa 1 t. k. medus. Var lietot vairāk vai mazāk.
  2. Uzvārīt 1 tasi ūdens.
  3. Apliet kanēli ar verdošu ūdeni un apsegt, lai pusstundu ievelkas.
  4. Pievienot medu, kad maisījums ATZISĪS. Augsta temperatūra izjauc medus fermentus un citas vērtīgās vielas!
  5. Izdzert 1/2 pusi maisījuma tieši pirms miega. Otrai pusei uzlikt vāku un ielikt ledusskapī.
  6. No rīta izdzert atlikušo pusi. Dzert atdzesētā veidā vai istabas temperatūrā.
Nepievienojiet neko šai receptei.

SIRDS SLIMĪBAS:
Katru dienu brokastīs ēdiet maizi, pārsmērētu ar medus un kanēļa pulvera pastu. Tas samazina holesterīna līmeni asinīs. Regulāra medus ar kanēli lietošana uzlabo elpošanu un nostiprina sirdi.

VĀJUMS:
Pētījumi parādīja, ka spēku uzturēšanai cukura saturs medū drīzāk ir veselīgs nekā kaitīgs. Vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuri lieto medu un kanēli vienādās proporcijās, uzlabojas koncentrācija, uzmanība un kustīgums.

ARTRĪTS:
Tie, kuri slimo ar artrītu, var katru dienu no rīta un vakarā lietot 1 tasi silta ūdens ar 2 ēdamkarotēm medus un 1 tējkaroti kanēli. Kopenhāgenas Universitātes veiktie pētījumi apstiprināja, ka gandrīz pusei ar artrītu slimojošu pacientu mēneša laikā lietojot šādu “dzērienu” samazinājās sāpes.

HOLESTERĪNS:
2 ēdamkarotes medus un 3 tējkarotes kanēļa, samaisītas ar 2 glāzēm silta ūdens, samazina holesterīna līmeni asinīs 2-u stundu laikā. Cilvēkiem, kuri katru dienu ar pārtiku uzņem medu tīrā veidā, nepaaugstinās holesterīna līmenis.

IMUNITĀTE:
increase-graph.jpgMedus un kanēļa lietošana katru dienu nostiprina organisma aizsargfunkcijas un aizsargā no baktērijām un vīrusiem. Medus satur daudzus dažādus vitamīnus un dzelzi, pastāvīga tā lietošana pastiprina balto asins ķermenīšu spēju cīnīties ar bakteriālām un vīrusu saslimšanām.

URĪNPŪŠĻA IEKAISUMS:
2 ēdamkarotes kanēļa uz 1 tējkaroti medus, samaisītām silta ūdens glāzē nogalina mikrobus urīnpūslī.

GREMOŠANAS TRAUCĒJUMI KUŅĢĪ:
Kanēļa pulveris, pārkaisīts uz 2 ēdamkarotēm medus, lietojot pirms ēšanas, samazina skābuma pakāpi un palīdz sagremot smagu pārtiku.

AROMĀTS NO MUTES:
Dienvidamerikas iedzīvotāji no rīta vispirms skalo muti ar karstu medus un kanēļa šķīdumu, lai saglabātu patīkamu aromātu no mutes visas dienas garumā.

ILGDZĪVOŠANA:
Tēja ar medu un kanēli, ko lieto regulāri, aizkavē vecuma pienākšanu!

CITAS PROBLĒMAS:
Cold.gifSaskaņā ar pētījumiem Indijā un Japānā ir pierādīts, ka medus ar kanēli samazina vēdera uzpūšanos; medus un kanēļa kombinācija samazina sāpes kuņģī, palīdz pret matu izkrišana, ādas infekciju gadījumā, pinnēm, zobu sāpēm un kukaiņu kodumiem, kā arī saaukstēšanās, gripas un pat vēža saslimšanas gadījumā (pētījumi Japānā un Austrālijā parādīja, ka kuņģa un kaulu onkoloģiskas saslimšanas var tikt novērstas lietojot maisījumu no medus un kanēļa vienu reizi dienā trīs mēneša laikā).

Tikai divi ingredienti, taču no cik daudzām nepatikšanām var izvairīties! :)


*Medum jābūt DABISKAM, NEAPSTRĀDĀTAM, NEPASTERIZĒTAM. Ja uz etiķetes ir uzrakstīts TĪRS (Pure) – tas visdrīzāk ir pasterizēts. Vislabāk pirkt medu, uz kura etiķetes ir rakstīts: NEAPSTRĀDĀTS (Raw) vai NEPASTERIZĒTS. Pasterizācija neitralizē visus medus fermentus.

Materiāli paņemti no Interneta.

Atpakaļ

Marts, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt