Interesanti

TAURĪNS - «ENERĢIJAS DZĒRIENS» VĪRIEŠU ĀDAI

Taurīns - bioloģiski aktīva viela. Daži pētnieki to sauc par aminoskābi, citi - vitamīnveidīgu vielu. Taurīnu pirmo reizi izdalīja vācu zinātnieks Fridrihs Tīdemans un Leopolds Gmelīns no vēršu žults 1827.gadā, no kā arī tas ir ieguvis savu nosaukumu (latīņu valodā taurus - vērsis). Taurīna atklāšana neieguva īpašu nozīmi, līdz 1970. gadā zinātnieki konstatēja, ka taurīns ir neaizstājams elements kaķu uzturā.

TAURĪNS CILVĒKA ORGANISMĀ

Daudziem nosaukums «taurīns» ir pazīstams kā viens no daudzu enerģijas dzērienu komponentiem, taču ar šo taurīna vērtīgās īpašības nebeidzas. Taurīns lielā daudzumā atrodas cilvēka organismā: galvas un muguras smadzenēs, nervos, aknās, nierēs, leikocītos, skeleta muskulatūrā, sirds muskuļos. Mūsu organisms var sintezēt taurīnu no cisteīna, kas atrodas aknās, un metionīna citos orgānos un audos, pie nosacījuma, ja ir pietiekams В6 vitamīna daudzums. Pārtika, kas bagāta ar taurīnu – gaļa, zivis, piens, austeres, jūras gliemenes, olas, sarkanās aļģes.

Taurīns ietekmē praktiski visus cilvēka organisma orgānus un sistēmas no pirmajām dzīves stundām līdz pat sirmam vecumam. Šīs aminoskābes ietekme notiek kā šūnu, tā arī visa organismā līmenī. Taurīns piedalās daudzu aminoskābju, kas ir nepieciešamas taukos šķīstošu vitamīnu (А, D, Е, K) uzsūkšanai, sintēzē, kā arī ir žults galvenā komponenta sastāvdaļa. Taurīns ietekmē ne tikai citu mūsu orgānu darbību, bet arī veic ievērojamu ietekmi uz cilvēka psihisko stāvokli.
Taurīns piedalās organisma termoregulācijā: kad cilvēks nodarbojas ar sportu, temperatūra dažādās ķermeņa daļās izmainās - taurīns palīdz pareizi regulēt ķermeņa temperatūru paaugstinātas slodzes gadījumā, neļaujot organismam nosalt vai pārkarst.
Bodibilderi un sportisti, kas nodarbojas spēka sporta veidiem, lieto dažādas bioloģiski aktīvas piedevas ar taurīnu muskulatūras augšanas stimulēšanai. Sportisti augstu sasniegumu sportā vai izturības sporta veidos lieto taurīnu, lai palielinātu sirds asins plūsmas apjomu un tādejādi optimizētu tās darbību.

TAURĪNS KOSMETOLOĢIJĀ

Zinātniski pierādīts, ka taurīns nostiprina ādas šūnas membrānu, aizsargā no brīvajiem radikāļiem un oksidantiem, neitralizē apkārtējās vides negatīvo faktoru, tādu kā UV starojums un ekstremāli klimatiskie apstākļi, iedarbību. Taurīns uzlabo ādas šūnu barošanu, pateicoties labākai glikozes iekļūšanai tajās, piedalās toksīnu izvadīšanas procesos.
Cilvēka ādā visaugstākais taurīna saturs ir sakoncentrēts graudainajā epidermas slānī, kas atrodas zem raga slāņa. Kad raga slāņa šūnas kļūst nedzīvotspējīgas (stresa vai mehānisku bojājumu ietekmē), ādas barjerfunkciju uztur graudainā slāņa šūnas, kas satur taurīnu.
Taurīns ir spēcīga osmoregulējoša viela, kas daļēji ir atbildīga par ūdens līdzsvara stabilizāciju ādā. Ādas keratonicīti regulē osmotiskā spiediena starpību attiecībā pret apkārtējas vides izmaiņām (ūdens trūkums, augsta temperatūra, piesārņojums, radiācija u.c.), absorbējot taurīnu (kas ir osmolits).
Mūsdienu kosmetoloģijā tiek izmantots tikai sintētiskais taurīns, ko ražo farmaceitiskās kompānijas nelietojot dzīvnieku izcelsmes vielas.

NODERĪGI ZINĀT:

  • • Cilvēka, kura svars ir 70 kg, organismā ir aptuveni 70 g taurīna.
  • • Taurīns atjauno nervu šūnu enerģiju tik daudz, ka arī atmiņa, uzmanība un garastāvoklis strauji uzlabojas (pazūd dusmas, sakaitināmība).
  • • Taurīns nepieciešams acs tīklenes normālai funkcionēšanai. Gaismā tīklene zaudē taurīnu, naktī tas uzkrājas. 50 % zaudējums no taurīna normālās koncentrācijas – neatgriezenisks process, kas noved pie akluma. Tiem, kuriem patīk lietot internetu naktī, vajag aizdomāties !
  • • Taurīnu pievieno bērnu piena maisījumos mākslīgai piebarošanai, jo tas ir nepieciešams normālai bērna centrālās nervu sistēmas un muskuļu attīstībai.
  • • Taurīns kavē trombocītu agregāciju, tādejādi samazinot trombu veidošanās briesmas.
  • • Taurīns palīdz stabilizēt cukura līmeni asinīs cukura diabētā gadījumā.
  • • Taurīns pastiprina spermatozoīdu aktivitāti.

BERNARD CASSIERE INOVĀCIJA

2011.gadā Bernard Cassiere izmantoja ne dzīvnieku izcelsmes taurīnu, lai radītu «PIRMO ENERĢĒTISKO DZĒRIENU» vīriešu ādai – Taurine Energizing care. Taurine Energizing care kosmētiskos līdzekļos esošais taurīns veic spēcīgu antioksidējošu iedarbību šūnu līmenī, paaugstinot ādas elastību un tvirtumu, piepildot to ar enerģiju un dzīvesspēku.

Programma ādās kopšanai mājās Taurine Energizing care:

Nice maturity fluid! – atjauninoša emulsija sejas ādai un zonai ap acīm;
Whiplash fluid – tonizējoša un mitrinoša emulsija sejas ādai;
3 in 1 top chrono gel (Shower gel/ Shampoo/ Shaving) – gēls 3 vienā (Šampūns-Dušas gēls- Skūšanās līdzeklis);
After-shave mist – nomierinoša pēc skūšanās emulsija;
Mind Your abs! – termoaktīvs gēls figūras modelēšanai.

Atpakaļ

Aprīlis, 2018

Mūsu speciālisti labprāt
atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
Pieteikties jaunumu saņemšanai
Latviešu valodā. nomainīt